Danish

Sezonaliteti: Prill-Dhjetor

Ky perim karakterizohet nga shija e freskët pranverore dhe prezenca e lartë elementeve organik në këtë perim e bëjnë tepër të ushqyeshëm për trupin e njeriut. Trajtimi i kësaj kulture në kushte optimale agropetologjike e bëjnë këtë perim konkurues në treg për shije dhe cilësi

Sallata me kastravec dhe hudhër

Si fillim qëroni dhe shtypni hudhrën. Lani kastravecin, dhe bashkë me lëkurë priteni në copa të vogla. Përzjejeni kastravecin dhe hudhrën e shtypur në një tas të madh. Më pas shtoni ujin dhe uthullën e mollës dhe përziejeni përsëri. Nëse dëshironi mund t’i shtoni disa gjethe menteje.

Category: