Domate Cherry

Sezonaliteti: Gjithë vitin

Kush mund t’i rezistojë shijes së domateve qershi të ëmbla dhe të lezetshme? Është një nga kënaqësitë e thjeshta por më të këndshme të jetës!

Domatet qershi kanë shumë përfitime shëndetësore:

  • Kanë vitaminën C e cila lufton qelizat kancerogjene
  • Të dobishme për pacientët me presion të lartë të gjakut
  • Të dobishne për humbjen në peshë

Domate qershi të pjekura me hudhër

Domatet e mrekullueshme të kuqe të pjekura, me hudhër të freskët, vaj ulliri ekstra të virgjër, kripë dhe piper të zi. Në vetëm 30 minuta dhe me pesë përbërës të thjeshtë të freskët, ju mund të shijoni domatet më të mira të pjekura që keni ngrënë ndonjëherë!

Category: